Laboratorium AP Geotechnika świadczy usługi w zakresie badań cech fizykomechanicznych i chemicznych kruszyw (w tym antropogenicznych), odpadów przemysłowych, gruntów, mieszanin gruntowo-spoiwowych, materiałów budowlanych, takich jak: betony, elementy betonowe, kostki brukowe, mieszanki mineralno-asfaltowe, spoiwa, zaprawy, materiały okładzinowe itp. oraz z zakresu prac geologicznych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych badań, profesjonalizm oraz szybkość działania.

Zarząd spółki

Andrzej Porszke

Członek Zarządu Komplementariusza

dr inż. w dziedzinie górnictwa i geologii, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z działalnością laboratoryjną związany od roku 2000, na stanowiskach: Kierownik Pracowni, Kierownik Laboratorium, Dyrektor Laboratorium. W latach 2008 – 2015 Prezes Zarządu Labotest Sp. z o.o. Od roku 2015 współwłaściciel i Kierownik Laboratorium AP Geotechnika. Doświadczenie laboratoryjne zdobywał na największych budowach inżynieryjnych w Polsce, tj.: budowa autostrady A2, budowa autostrady A4, budowa drogi ekspresowej S69, budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego „Racibórz Dolny” i wiele innych. Ekspert w dziedzinie zagospodarowywania odpadów przemysłowych. Autor i współautor publikacji naukowych oraz prac badawczych dotyczących identyfikacji i możliwości wykorzystania odpadów przemysłowych. Ekspert, Kierownik Prac B+R lub Kierownik Projektu w wielu projektach wspófinansowanych ze środków Unii Europejskich. Miłośnik muzyki – klarnecista, gór – wspinaczki wysokogórskiej, jazdy na nartach, skitouringu, pływania – wielokrotny medalista w zawodach pucharu polski klasy Masters.

Tomasz Kapica

Członek Zarządu Komplementariusza

mgr inż. budownictwa, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z działalnością laboratoryjną związany od roku 2003 na stanowiskach Specjalista, Kierownik Laboratorium, Z-ca Dyrektora Laboratorium. Od roku 2015 współwłaściciel i Kierownik Techniczny w AP Geotechnika. Doświadczenie laboratoryjne zdobywał na największych budowach inżynieryjnych w Polsce, tj.: budowa autostrady A2, budowa autostrady A4, budowa drogi ekspresowej S69, budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego „Racibórz Dolny” i wiele innych. Uczestnik oraz organizator wielu szkoleń branżowych. Udział w pracach badawczych między innymi we współpracy z Instytutem Budowy Dróg i Mostów w Warszawie. Miłośnik motoryzacji, sportów zimowych oraz jazdy na rowerze.

Nasz zespół

Jolanta Czarnecka

mgr inż. materiałoznawstwa, absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Doświadczenie laboratoryjne zdobywa od 2010 roku na stanowiskach: laborant, specjalista ds. badań geotechnicznych i chemicznych. Z Laboratorium AP Geotechnika związana od roku 2015. Prywatnie pasjonuje się psychologią oraz aranżacją wnętrz.

Piotr Sporek

mgr inż. geologii, absolwent Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Od roku 2017 w Laboratorium AP Geotechnika na stanowisku specjalista ds. badań mineralogiczno-chemicznych. Prywatnie miłośnik sportu, muzyki i filmu oraz pasjonat kolejnictwa i historii radia i telewizji.

Paweł Bukowski

technik budownictwa, absolwent Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu. Doświadczenie laboratoryjne zdobywa od 2008 roku na stanowiskach: laborant, specjalista ds. geotechnicznych badań laboratoryjnych i terenowych. Z Laboratorium AP Geotechnika związany od roku 2017. Prywatnie pasjonat sportów drużynowych – piłka nożna, siatkówka.

Maciej Żychoń

inż. Transportu i Logistyki, absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach. Z laboratorium AP Geotechnika związany od 2020 roku. Pełni funkcję laboranta. Prywatnie miłośnik sportów drużynowych, w szczególności koszykówki, snowboardu, muzyki oraz kina.

Mariusz Malinowski

Technik budownictwa o specjalności: Drogi i Mosty Kołowe, absolwent Technikum im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej. Od 2021 roku związany z AP Geotechnika na stanowisku: laborant. Prywatnie pasjonat wędkarstwa i przyrody. Czas wolny spędza aktywnie, jeżdżąc na rowerze lub motocyklu.

apgeotechnika_logotyp-300px

Dbamy o Twoją jakość